Odpust w Dębowcu 2019

14 września br. mieliśmy okazję już po raz kolejny uczestniczyć w dębowieckim odpuście ku czci Matki Bożej Saletyńskiej i spotkać się z braćmi i siostrami z Mrągowa, Olsztyna, Krakowa, Rzeszowa, Kobylanki, Dębowca i Słowacji. 

Bieżący rok rozpoczął trzyletnie przygotowanie do obchodów 175-lecia rocznicy Objawienia Pięknej Pani na La Salette. Upływa on pod hasłem „powołania”, i właśnie historią swojego powołania podzieliła się z nami Lidii Miś-Nowak z rzeszowskiej wspólnoty SSNE, wydawca książek o tematyce religijnej i publikator artykułów w „La Salette – Posłańcu Matki Bożej Saletyńskiej”. 

Kwestię naszego powołania mogliśmy rozeznawać i oddać Panu podczas Adoracji Najświętszego Sakramentu, połączonej z cudownym uwielbieniem, przygotowanym przez wspólnotę z Mrągowa.

Wysłuchaliśmy także konferencji o nowo powstającym dziele świeckich Saletynów ks. Jana Gierlaka MS, oraz konferencji ks. Jacka Gorzelanego MS, która mobilizowała do przemyślenia, co powinniśmy czynić, a czego nie zaniedbywać, szukając równowagi pomiędzy życiem przeżywanym we wspólnocie i w rodzinie.

Nasz dzień wspólnotowy zakończyła wieczorna Eucharystia, której przewodniczył Ksiądz Prowincjał Grzegorz Zembroń MS, wskazując w homilii na chwalebną moc krzyża, który nie zabija, ale daje nam wszystkim życie.

To był wyjątkowy czas – cieszę się, że mogliśmy dzielić się radością ze spotkania w tak licznym gronie. Dla mnie osobiście była to kolejna okazja do tego, aby odczuć siłę charyzmatu naszej wspólnoty – pojednania, które prowadzi do silnego poczucia jedności serc, jaką odczuwam ilekroć mam okazję modlić się, rozmawiać i śmiać razem z braćmi i siostrami z SSNE z innych miast, i przeżywać z Nimi razem czas w łączności z Jezusem, który zawsze stanowi Centrum naszych wspólnotowych spotkań.

Renata