„Nowe Życie z Bogiem”

W dniach 5-7 kwietnia odbył się kolejny kurs Nowe Życie z Bogiem. Kurs prowadzony był przez braci i siostry z warszawskiej wspólnoty Saletyńskiej Szkoły Nowej Ewangelizacji, przy nieocenionym wsparciu rzeszowskiej wspólnoty – siostry Magdy i Ilony oraz brata Igora. Nad całością czuwał Pasterz wspólnoty, ksiądz Mirek.

Kurs, a więc trzydniowe rekolekcje, w trakcie których poprzez wspólną modlitwę,  czytanie i rozważanie Słowa Bożego oraz uwielbienie Jezusa mieliśmy możliwość osobistego spotkania z Chrystusem. Na kursie każdy mógł poczuć, że Bóg go kocha, odnaleźć wewnętrzny spokój i radość w sercu. 

Wspólne Eucharystie oraz Adoracja Najświętszego Sakramentu dla wielu z nas były niesamowitym przeżyciem, doświadczyliśmy otwarcia naszych serc na bezgraniczną miłość naszego Ojca, na jego łaski ale też na drugiego człowieka.

Na czas kursu z osób do tej pory całkiem sobie obcych, w różnym wieku i pochodzących z różnych środowisk zawiązała się wspólnota, byliśmy jednością, która mam nadzieję będzie trwać dalej. Ufam, że dary które otrzymaliśmy zaowocują w naszym codziennym życiu, w naszych relacjach z drugim człowiekiem.

To właśnie w czasie kursu zrozumiałam sens tych jakże prostych słów – Nowe życie z Bogiem. Każdego dnia bowiem poprzez wspólną i osobistą modlitwę, śpiew oraz świadectwa czułam, że naradzam się na nowo. To był piękny, błogosławiony czas.

Kurs był pokarmem dla duszy, ale też i dla ciała; bracia i siostry ze wspólnoty każdego dnia przygotowywali dla nas przepyszny poczęstunek w parafialnej kawiarence. Przy sałatkach, serniku i tarcie mogliśmy odpocząć, podzielić się przeżyciami, doświadczeniami oraz uzyskać odpowiedzi na nurtujące nas pytania.

Chwała Panu i do zobaczenia na spotkaniach wspólnoty!

Monika